0.1 C
Hrastnik
petek, 17. 01. 2025
spot_img
ArhivMednarodni dan invalidov 2011

Mednarodni dan invalidov 2011

Leta 1992 so Združeni narodi razglasili 3. december za Mednarodni dan invalidov. S tem so želeli v družbi spodbuditi razumevanje invalidnosti, razumevanje drugačnosti, zavzemanje za samo dostojanstvo in pravice invalidov po svem svetu.

Želeli so tudi poudariti korist integracije invalidov v družbeno, gospodarsko, kulturno in tudi politično življenje. Obenem so z mednarodnim dnem ponudili priložnost, da se spomnimo na pravico invalidov do enakih možnosti za vse.
V zadnjem času se je v Sloveniji, kljub kriznim časom, obrnilo na boljše čase, na čase v katerih tudi invalid dobi priložnost vključevanja v redne šole skupaj z vrstniki, izboljšuje se dostopnost objektov, izboljšuje se javni prevoz v glavnem mestu in na železnicah, ponuja se možnost sofinanciranja pri predelavi osebnega vozila, ki so si jo do sedaj zaradi vratolomne cene lahko privoščili le redki, in še in še. A kljub temu, še ostaja nekaj težav na poteh, ki jih imajo invalidi pred seboj.

Tema letošnjega mednarodnega dneva invalidov je “Skupaj za boljši svet za vse: vključevanje invalidov v razvoj“.

 

- Oglasni prostor -

ZADNJE OBJAVE

Skip to content